Dwa najważniejsze parametry kont hostingowych

  • Home
  • Hosting
  • Dwa najważniejsze parametry kont hostingowych
parametry kont hostingowych

Nic dziwnego, że właściciele stron, którzy zdecydowali się na płatny hosting, z ostatecznym jego wyborem mają dziś spory problem. Wszak firm oferujących serwery jest dziś tak wiele, że z ostateczną decyzją możemy mieć ból głowy. Jednakże bardzo często zdarza się tak, że problemy nie wynikają ze skomplikowanej oferty usługodawców, ale braku wiedzy samych zainteresowanych. I tak wybierając hosting, przede wszystkim skupić się powinniśmy na jego dwóch parametrach, a więc limicie transferu danych i pojemności.

Miesięczny transfer

W przypadku limitu transferu danych zacznijmy od tego, że każde wejście na naszą stronę takowe dane generuje. W związku z tym logiczne wydaje się to, że im więcej użytkownik będzie ją odwiedzać, tym także i pobranych danych będzie więcej. Wydawać by się w związku z tym mogło, że na wydajne serwery www decydować się muszą tylko ci właściciele, którzy generują dzienny ruch rzędu kilku lub więcej tysięcy odsłon. Jednakże nie zawsze ma to swoje odzwierciedlenie w praktyce, ponieważ nie mniej ważne jest to, co na takiej stronie się znajduje. I tak na pewno przeglądanie przez użytkowników zwykłych treści informacyjnych z wielkim transferem się nie wiąże, ale już oglądanie filmów czy słuchanie piosenek tak.

Pojemność

Na pewno im bardziej pojemny jest nasz serwer, tym lepiej, ale musimy podkreślić, że wraz z jego rosnącą pojemnością rosną także i ceny, które przyjdzie nam za niego zapłacić. Pojemność serwera powinna być uzależniona od tego, jak rozbudowana jest nasza strona, ile ma podstron i co się na niej znajduje. Oczywiście najwięcej miejsca zajmują filmy video.

Tags:

About

View all posts by

One Response

  1. Piotr says

    Tak naprawdę to wszystkie parametry są ważne, choć zgodzę się, że limit transferu danych i pojemność serwera są najważniejsze.