VPS-y czy serwery dedykowane?

  • Home
  • VPS
  • VPS-y czy serwery dedykowane?
serwery dedykowane

Trudno oprzeć się wrażeniu, że w pierwszej fazie działalności strona internetowa nie potrzebuje nadzwyczaj wydajnych serwerów. Wydaje się, że na takim etapie jej prowadzenia wytaczające będzie zwykłe współdzielone konto hostingowe. Jednakże z czasem, kiedy użytkowników naszej witryny będzie przybywać, być może będziemy zmuszeni pomyśleć także i o znacznie wydajniejszym serwerze. Wówczas zostanie nam rozważyć dwie opcje, a więc serwery dedykowane oraz wirtualne.

Serwery VPS

W pierwszej kolejności zajmiemy się współdzielonymi serwerami wirtualnymi w skrócie nazywanymi VPS. Tak nie pomyliliście się. Także są to serwery współdzielone, które w pierwszym akapicie artykułu nie zebrały najlepszych opinii, gdyż sprawdzają się tylko przy mniejszych stronach. Niemniej jednak nie są to zwykłe serwery. Przyjrzyjmy się im na przykładzie jednego z dostawcy usług hostingowych firmie netdc.pl. I tak serwery VPS w netdc.pl charakteryzują się tym, że każdy użytkownik ma do nich odrębne konto, dzięki czemu może ustawić parametry serwera, a nawet wybrać interesujący go system operacyjny. W związku z tym moglibyśmy powiedzieć, że takie rozwiązanie daje nam większą elastyczność i zarazem niezależność w stosunku do innych użytkowników.

Serwery dedykowane

Jeszcze lepiej pod względem niezależności wypadają serwery dedykowane, bowiem te charakteryzują się tym, że są kontami indywidualnymi. W skrócie moglibyśmy powiedzieć, że każdy użytkownik ma swój własny serwer i wszystkie jego parametry odpowiadają tylko tym witrynom, które są do takiego konta przypisane.

Tags:

About

View all posts by

One Response

  1. Leszek says

    Z pewnością o wiele lepsze są serwery dedykowane.