Sposoby tworzenia stron internetowych

Sposoby tworzenia stron

W błędzie są ci, którzy twierdzą, że stworzenie stron internetowych to proces tylko i wyłącznie dla osób biegłych z dziedziny informatyki i programowania. Jak się okazuje za aranżację takich witryn zabrać się może każdy z nas osobiście i na 99% mu się to uda. Rozszerzmy jednak ten wątek nieco bardziej. Jak w związku z tym stworzyć stronę internetową nie mając z tego zakresu odpowiednich kwalifikacji?

Kreatory

Pomoc takie osoby znajdą w sieci, a stanowią ją kreatory. Są to specjalnie przygotowane programy, które pozwalają na budowę witryny w kilku prostych krokach. Inną sprawą jest natomiast to, że nie zawsze taka witryna wygląda zbyt dobrze, choć nie twierdzimy też, że przy pomocy kreatora uda się stworzyć tylko brzydkie strony. Oczywiście, że nie, ale na pewno do aranżacji tych znacznie lepszych jakaś wiedza będzie nam już niezbędna. Minusem takich kreatorów są zamknięte szablony, w ramach których możemy się poruszać, nie mogąc dokonać zmian w ich budowie. Zmienić możemy tu na ogół tylko układ kolumn czy szatę graficzną.

Zlecenie dla specjalisty

Zupełnie inaczej nasza strona będzie wyglądać, a przynajmniej powinna wyglądać, jeżeli zlecimy to osobie, która się w tym specjalizuje. Jednakże także i tutaj czyhają na nas pułapki, które zastawiają na nas nieuczciwi wykonawcy oferujących zrobienie strony za 100 czy 200 złotych. Jako że jest to strata pieniędzy, lepiej jest ich nie sponsorować, bo stworzona przez nich witryna i tak nadawać się będzie do poprawy. Lepiej dołożyć jest już drugie tyle i zlecić to zaufanej firmie, która pomoże nam dodatkowo wybrać tani hosting, na którym dana witryna zostanie umieszczona.

Oczywiście im strona będzie bardziej skomplikowana, tym i jej koszta będą rosły. Dlatego też ceny ich stworzenia są bardzo różnorodne i wahają się w granicach 500 – 25000 złotych.

Tags:

About

View all posts by

2 Responses

  1. Marcin says

    Na stronie nie powinniśmy zbyt oszczędzać, a już na pewno nie na jej tworzeniu, także ja jestem za tym, aby zlecać to specjalistom.

  2. Diana says

    Ja stworzyłam swoją witrynę właśnie przy pomocy kreatora.